Jak odzyskać prowizję z banku?

  • Data: 2019-12-03 16:09:02
  • Kategoria:
Jak odzyskać prowizję z banku?

Spłaciłeś kredyt konsumencki przed czasem? Mamy dobrą wiadomość – bank zwróci Ci odsetki – z naszego artykułu dowiesz się, jakie kroki musisz podjąć, aby odzyskać pieniądze.

We wrześniu tego roku zapadł, znaczący dla solidnych kredytobiorców wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Mówi on, że banki mają obowiązek zwrócić kredytobiorcy proporcjonalne koszty kredytu konsumenckiego spłaconego przed terminem.

Kiedy można starać się o zwrot prowizji od banku?

Wyrok TSUE dotyczy kredytów konsumenckich – są to kredyty udzielane osobom fizycznym o wartości nieprzekraczającej 22,5 tys. zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie. Kredyt taki zostaje udzielony na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej czy zawodowej. Uwaga – o zwrot odsetek od banków mogą zwracać się wyłącznie osoby, które zaciągnęły kredyt konsumencki nie wcześniej niż 18 grudnia 2011 roku, czyli w dniu, w którym weszła w Polsce w życie ustawa o kredycie konsumenckim.

Oczywiście podstawowym warunkiem ubiegania się o zwrot kosztów poniesionych od wcześniej spłaconego kredytu jest fakt naliczenia przez bank prowizji. A całkowita spłata kredytu nastąpiła przed wyznaczonym w umowie terminem. Są to podstawowe warunki, które uprawniają klienta do wystąpienia o zwrot prowizji.

Przyjrzyjmy się po krótce, jak to działa – bank udzielając kredytu, wpierw pobiera od nas prowizję, następnie raty spłacają pożyczony kapitał. Zatem każdy kredytobiorca najpierw spłaca koszt kredytu. Tym sposobem każdy spłacony przed terminem kredyt konsumencki podlega sprawiedliwemu zwrotowi prowizji. Pamiętajmy, że zwrot jest obliczany proporcjonalnie. Wynosi on wysokość kosztów, tylko i wyłącznie z okresu, o który realnie skrócono okres spłaty kredytu.

Jeśli masz kilka zobowiązań korzystnym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny - przy fachowej pomocy specjalistów z L&C Finance odzyskasz odsetki i prowizje od spłaconych przed terminem kredytów. Jak to działa? Udzielony z pomocą profesjonalistów kredyt konsolidacyjny spłaci dotychczasowe zobowiązania przed terminem spłaty. Będziesz mógł starać się zatem o zwrot zapłaconych już prowizji i spłacać jedną, wygodniejszą ratę.

Warto egzekwować zwrot prowizji od banku

Gdy zaciągamy kredyt w banku, podpisujemy umowę, do której przestrzegania zobowiązane są obie strony. Jeśli zatem bank naliczył nam koszty, które są mu nienależne, zwróci je nam. Kredyty są dla ludzi – wybierając odpowiednie produkty możemy ograniczyć ich koszty. Duży wybór rozwiązań i produktów finansowych pozwala na optymalizację Twoich finansów. Wykwalifikowani doradcy finansowi wskażą Państwu w jaki sposób wybierać najbardziej opłacalne rozwiązania.

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (1 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem