Jak wyjść z długów? Kilka kroków do wolności finansowej

  • Data: 2019-12-03 17:36:08
  • Kategoria:
Jak wyjść z długów? Kilka kroków do wolności finansowej

Masz długi lub – co gorsza – utknąłeś w spirali zadłużenia? Chciałbyś „stanąć na nogi”, ale nie wiesz, od czego zacząć. Wraz ze specjalistami z L&C Finance przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci spłacić zaległe zadłużenia, a przyszłości również regularnie oszczędzać.

Podsycana przez specjalistów od marketingu potrzeba posiadania sprawia, że podejmujemy decyzje zakupowe bez zastanowienia i kupujemy towary luksusowe, na które de facto nas nie stać. Kredyty gotówkowe, niespłacone karty kredytowe, a wreszcie chwilówki – schemat jest zawsze ten sam. W pewnym momencie stoisz pod ścianą i myślisz, że to sytuacja bez wyjścia. Nic bardziej mylnego – przy pomocy specjalistów możesz poradzić sobie z długami.

Uzyskaj pełny obraz swojej sytuacji finansowej

Listy z banków i od wierzycieli przychodzą, otwierasz je i odkładasz na stosik – nie liczysz już tego, zapadasz się w sobie. To największy błąd każdego dłużnika. Spirala finansowa pochłania tych ludzi, którzy nie kontrolują swoich wydatków, nie kalkulują odsetek i zaciągając kredyt, tak naprawdę nie wiedzą, ile to będzie kosztować. Aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, konieczna jest wiedza i zimna kalkulacja. Pierwszym krokiem do wyjścia z długów jest właśnie dokładne ich policzenie.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty. Doradca finansowy prześledzi historię zadłużenia, wskaże które zobowiązania należy spłacić w pierwszej kolejności. Doradzi korzystny kredyt konsolidacyjny, aby obniżyć wartość miesięcznych zobowiązań. Na podstawie Twoich dochodów, obliczy możliwości finansowe tak, abyś mógł spłacać zobowiązania i godnie żyć. Po takim spotkaniu będziesz miał realny obraz sytuacji, dzięki temu wreszcie ruszysz z miejsca.

Nie bój się negocjować z wierzycielami

Każda szanująca się instytucja finansowa wyciąga rękę do dłużnika, wszak im też zależy na spłacie długu. Posiadając odpowiednie wsparcie merytoryczne od doradcy finansowego, możesz śmiało pójść do banku i wnioskować o zmniejszenie rat czy wydłużenie okresu kredytowania. Jeśli Twoja sytuacja jest wyjątkowo zła, bo długi spowodowane są ciężką chorobą, utratą zdolności do pracy czy inną tragedią – bank może nawet odroczyć spłatę kredytu na jakiś czas.

Zmień swoje nawyki finansowe

Solidna analiza wydatków domowych to ostatni krok, który musisz wykonać samodzielnie. Najpierw rachunki – zrezygnuj z kosztownych pakietów telewizji i innych luksusowych usług. Wyłączaj niepotrzebna sprzęty i oszczędzaj wodę. Skrupulatnie planuj wydatki na jedzenie i chemię – na zakupy idź zawsze z listą. Symbolem ostatniego kryzysu w USA był kubek kawy za 4$ ze Starbucks – to pragnienie prestiżu napędza zadłużenie. Małe sumy wydawane codziennie powodują, że pieniądze z konta topnieją – podlicz takie wydatki i pozbądź się ich jak najszybciej. Znajdź dodatkowe źródło dochodu i zacznij odkładać nawet niewielkie kwoty, ale regularnie. Pamiętaj – nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie musisz zostać sam z długami - przyjdź po pomoc do doradców finansowych z L&C Finance.

Tagi:

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (2 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem